Oficiálních informační stránky  mikroregionu                 Dnes je

 Cykloturistické trasy

Délka : 12,4 km

Náročnost cyklotrasy :

Technicky i fyzicky jde o středně náročnou trasu. Úseky vedené po polní a lesní cestě mohou  být  za mokra technicky náročnější

Doporučený typ kol :

Cyklotrasa je vhodná pro minimálně   trekingová kola.

Popis trasy :

Jako výchozí místo si zvolíme Masarykovo náměstí v Heřmanově Městci. Prvních několik kilometrů jdeme v souběhu s cyklotrasou č. 4179. Z centra města vyjíždíme po frekventované silnici č. 17 směrem na Chrudim, míjíme vpravo zámek a na konci města před čerpací stanicí odbočujeme vpravo. Dále pokračujeme po místní komunikace a začínáme stoupat Přirodním parkem Heřmanův Městec po lesní cestě. Mineme místo U devíti dubů a dostoupáme na křižovatku cyklotras v centru přírodního parku. Zde odbočujeme vpravo a stále mírně stoupáme, až vyjedeme na komunikaci č. 341. Po ujetí několika stovek metrů z této komunikace odbočíme vpravo do obce Zdechovice. U požární nádrže se dáme vpravo a po polní cestě pokračujeme na další odbočku směrem vlevo. Jedeme až do Kostelce u Heřmanova Městce. Zde jedeme v souběhu s cyklotrasou č.4182, kterou však po ujetí asi jednoho kilometru opustíme a vydáme se vlevo směrem ke kostelu. Kostel objedeme a pokračujeme dál po asfaltové účelové komunikaci. Po vjetí do lesa se dostaneme k rozsáhlému vojenskému komplexu, okolo kterého začneme stoupat vlevo po lesní cestě. Po dosažení vrcholu stoupání začneme mírně klesat, až vyjedeme opět na silnici č. 341. Na ni odbočíme vpravo a míjíme obec Nerozhovice. Před vjezdem do lesa odbočíme se silnice č. 341 vlevo a stoupáme vzhůru po účelové asfaltové komunikaci . Po dosažení vrcholu sjedeme opět na komunikaci č. 341 na začátku obce Vápenný Podol. Projedeme obcí a vystoupáme na křižovatku směr Prachovice,  kde tato cyklotrasa končí a začíná.

MAPA CYKLOTRAS


Trasa č. 4127     Dolní Raškovice - Vyžice

Trasa č. 4129     Turkovice –křižovatka Jetonice

Trasa č. 4179     Březinka – Bačalský Mlýn

Trasa č. 4181     Jeníkovice – Rozhovice

Trasa č. 4182     křižovatka Jetonice – křižovatka Jezbořice

Turistické trasy  

 

Cykloturistické trasy

 

Turistická infrastruktura

 

Přírodní hodnoty

 

Sportovní zařízení a objekty rekreace

 

 

 

 

 

O sdružení    Podnikatelské subjekty     Ptejte se     Kontakt     Stanovy     Další odkazy    Databáze obcí

Pokud se chcete dozvědět více informací o sdružených obcích,

Území mikroregionu je převážně zemědělského rázu se středně zalesněnou krajinou. Po zemědělské činnosti v mnoha obcích zůstaly opuštěné areály a budovy.Hranice mikroregionu ze severovýchodní části zabíhají do okresu Pardubice.  Jižní hranice se dotýká území Chráněné krajinné oblasti Železné hory.

© Mikroregion Heřmanoměstecko 2002. Všechna práva vyhrazena.